درمانگاه دانشگاه EMU

درمانگاه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس (EMU) جهت خدمات رسانی به دانشجویان و مدرسین دانشگاه افتتاح شده و شامل بخشهای متعددی برای درمان و مراقبت از سلامت جسمی و روحی دانشجویان است. خدمات درمانگاه دانشگاه EMU که بنام Health Center خوانده می شود، شامل خدمات پزشکی عمومی، چشم پزشکی، دندانپزشکی، بیماریهای داخلی، گوش و حلق و بینی و پوست می باشد که همگی توسط دکتر متخصص حاضر در محل درمانگاه ارائه می شوند. در نظر داشته باشید که بجز موارد اورژانسی هزینه تهیه دارو از داروخانه بعهده دانشجو می باشد.

کلیه دانشجویانی که در دانشگاه EMU ثبت نام کرده و دارای شماره انشجوئی می باشند، همینطور اساتید و کارمندان دانشگاه و مهدکودک دانشگاه تحت پوشش خدمات ویزیت رایگان در درمانگاه EMU خواهند بود. دانشجویان فقط با در دست داشتن کارت دانشجوئی معتبر یا شماره پرونده بیمه دانشجوئی می توانند از خدمات ویزیت اطباء بهره مند شوند.

ساعت کاری درمانگاه دانشگاه EMU در طول سال تحصیلی از ساعت ۸ صبح تا ۸ بعد از ظهر است (منطبق با ساعات کاری دانشگاه) و در تابستان هم می توانید با مراجعه به پذیرش درمانگاه برنامه زمانی را درخواست نمایید.

گواهی های پزشکی مبنی بر نیاز دانشجو به استراحت، برای توجیه غیبت دانشجو در کلاس، می توانند با تشخیص پزشک درمانگاه صادر شوند و کاملا معتبر هستند. همچنین کلیه گواهی های نامبرده که توسط سایر مراکز درمانی صادر شوند بعد از تشخیص دکتر درمانگاه EMU و تائید آن می توانند معتبر باشند و این بستگی به تشخیص دکتر درمانگاه دارد

درصورت نیاز به آزمایش یا عکسبرداری و با تشخیص پزشک درمانگاه، دانشجو به پلی کلینیکهای تحت نظارت وزارت بهداشت قبرس معرفی شده و آزمایشات و عکسبرداری بصورت رایگان انجام می شود. (به دلیل بیمه بودن دانشجو و پرداخت حق بیمه در نگام ثبت نام) ولی در مورد خدماتی مانند MRI یا سی تی اسکن، هزینه خدمات باید توسط دانشجو پرداخت گردد. برای این منظور مراجعه به بیمارستان دولتی لفکوشا در مقایسه با مراکز خصوصی بسیار به صرفه تر است.